Συνοδευόμενος *( κακή συνήθεια που είχε και ο προκάτοχος του ) από τον βουλευτή Σερρών Τάσο Χατζηβασιλείου ,ο Δήμαρχος Ηράκλειας Κλεάνθης Κοτσακιαχίδης συναντήθηκε με τον αναπληρωτή υπουργό Εσωτερικών Θεόδωρο Λιβάνιο .
Στο τραπέζι της συζήτησης τέθηκαν ζητήματα που άπτονται της λειτουργίας του Δήμου αλλά και σημαντικά έργα που σχεδιάζει η νέα δημοτική αρχή.
Άποψη “των Νέων του Δήμου Ηράκλειας”
* Για να μην παραξηγηθούμε , επαναλάβουμε πως θέση μας διαχρονικά είναι ότι ο εκάστοτε Δήμαρχος Ηράκλειας δεν χρειάζεται κανένα τοπικό βουλευτή , οποιαδήποτε κόμματος να τον πάρει από το χέρι για να πραγματοποιηθεί μια συνάντηση με έναν υπουργό στην Αθήνα . Πραγματικά το θεωρούμε υποτιμητικό για το αξίωμα του εκάστοτε Δημάρχου .
Πήγή: facebook Τα Νέα του Δήμου Ηράκλειας
Add Comment